foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Praca w samorządzie to przede wszystkim praca zespołowa. Podstawową sprawą jest dobra współpraca burmistrza, radnych Rady Miejskiej i radnych Rady Powiatu. Jeżeli będzie maksymalne zaangażowanie wszystkich stron i zgoda co do słuszności celów, to przyniesie to wymierne korzyści mieszkańcom gminy. Musi to być praca, gdzie dobro mieszkańców jest najważniejsze.

W dniach 25 - 27 stycznia 2017 r. w Błażowej odbyły się warsztaty perkusyjne. W czwartej edycji warsztatów INTEGRATION&GROOVE IV kolejny już raz wzięło udział dwoje artystów DW. Tym razem Agnieszka Trzeszczak i Paweł Larysz.  O Agnieszce Trzeszczak pisaliśmy już podczas poprzednich warsztatów perkusyjnych ale dla przypomnienia: Agnieszka to perkusistka znana z programu Szymona Majewskiego, współpracowała z Kayah, Wojtkiem Pilichowskim, Kasią Kowalską, Patrycją Markowską, Marcinem Nowakowskim, Sidneyem Polakiem, Mrozem.

Paweł Larysz perkusista metalowego bandu ANIMATIONS. W 2014r. uczestniczył w polskiej edycji Thomas Lang's Drumming Boot camp w Warszawie. Znak rozpoznawczy „Mr. Sticky’ego” - bo to jego pseudonim to szybka żonglerka pałeczkami w czasie solówek.  

Swą przygodę z bębnami rozpoczął jako sześciolatek, który pewnego zwykłego dnia znienacka zaczął po prostu "trzaskać w domu po wszystkim co miał tylko pod ręką, i tak zostało mu do dzisiaj”. Od tamtej pory jego los był już określony, a wszelką wiedzę i umiejętności perkusyjne zdobywał dwutorowo - zarówno w Szkole Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie, jak i w oparciu o bazujące na stertach nagrań, książek i płyt, kształcenie we własnym zakresie. I jak sam twierdzi, to właśnie wędrówka tą drugą, niezależną drogą edukacyjną oraz możliwe dzięki niej poszukiwanie całkowicie własnych, indywidualnych rozwiązań wzbogaciły go o najlepsze umiejętności i doświadczenia muzyczne.

Dziś "Mr Sticky" to postać niezwykle barwna, urodzony showman, który, jak sam o sobie mówi: „na scenie czuje się bezpiecznie, a w czasie gry zmienia się o 180% i wychodzi z niego dzikie zwierzę”. Opinię tę podzielają również krytycy muzyczni, którzy jego grę określają często mianem „soczystej”. Ponadto jest on także ceniony za wysoki poziom techniczny, a także „umiejętne zmiany tempa i stosowanie, gdy sytuacja tego wymaga, karkołomnych przejść”. Sam zainteresowany zaś najchętniej wzoruje się na Thomasie Langu, którego ceni za wspaniałą osobowość i świetne umiejętności, i z którym chętnie zagrałby w duecie.
 
W 2014 roku wraz z grupą kolegów po fachu spełnił swoje wielkie marzenie perkusyjne i wziął udział w II-giej polskiej edycji "Thomas Lang's Drumming Boot Camp" - słynnego, trzydniowego "morderczego" obozu edukacyjno-treningowego tego światowej sławy austriackiego bębniarza i endorsera DW, zorganizowanego w Warszawie.

Wśród wykładowców znaleźli się także Robert Markiewicz, Przemysław Bajer i Karol Nabożny.

Błażowskie warsztaty to godziny ćwiczeń, pokazy artystów, konkurs werblowy i na zestawie perkusyjnym oraz koncert finałowy. Wszystko to przy udziale Design Series - najtańszej, ale bardzo dobrej i udanej serii Drum Workshop - bębnów, które podczas trzech dni trwania warsztatów można było do woli dotykać, próbować, a nawet na nich wystąpić. Była to całkowita zasługa Pawła, który użyczył ich do tych celów.

Jakub Heller  

Fot. K. Nabożny