foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Praca w samorządzie to przede wszystkim praca zespołowa. Podstawową sprawą jest dobra współpraca burmistrza, radnych Rady Miejskiej i radnych Rady Powiatu. Jeżeli będzie maksymalne zaangażowanie wszystkich stron i zgoda co do słuszności celów, to przyniesie to wymierne korzyści mieszkańcom gminy. Musi to być praca, gdzie dobro mieszkańców jest najważniejsze.

W dniach 3-4 września br. na Stadionie Sportowym w Błażowej odbyła się VI edycja Dni Błażowej. Dwudniowa impreza upłynęła pod znakiem dobrej zabawy, pysznego jedzenia, ciekawych stoisk, atrakcji dla dzieci oraz przepięknej muzyki i tańca.

Pierwszy dzień tegorocznych Dni Błażowej rozpoczęły zmagania sportowe. Na murawie błażowskiego stadionu odbyły się rozgrywki piłki nożnej szkół podstawowych o Puchar Burmistrza, w których rywalizowało między sobą 16 drużyn. Poza piłką nożna znalazło się także coś dla miłośników siatkówki. O godzinie 16:00 na boiskach plażowych za Halą Sportową w Błażowej odbył się również Turniej o Puchar Burmistrza lecz tym razem w piłce plażowej. Piękna pogoda sprzyjała rozgrywkom, a na uczestników obu turniejów czekały pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Za pyszne drożdżówki dla uczestników turnieju w piłce nożnej serdecznie dziękujemy Piekarni z Błażowej.

Gdy opadły sportowe emocje, a zdobyte puchary przyozdobiły domowe półki zawodników, przyszedł czas na drugi dzień imprezy, który niejako swoim rozpoczęciem był kontynuacją sportowych poczynań. O godzinie 15:00 na stadionie sportowym w Błażowej rozegrany został mecz towarzyski pomiędzy samorządowcami a księżmi, w którym górą jednak okazała się drużyna duchownych. Już podczas trwania meczu o atrakcje dla najmłodszych zatroszczyły się animatorki z firmy Przebieranka. Kolejną atrakcją przygotowaną przez organizatorów był pokaz Klubu Akrobatyki Sportowej w Rzeszowie oddział Błażowa. Członkowie klubu zaprezentowali swoim widzom prawdziwe akrobatyczne show, które zostało nagrodzone gromkimi brawami. Następnym punktem programu miał być pokaz rowerowy Krystiana Herby, jednak z powodów zdrowotnych nie dał on rady uświetnić swoją osobą tegorocznej edycji imprezy. W zamian za to na widzów zebranych na stadionie sportowym w Błażowej czekały interesujące stoiska, wśród których znalazło się stanowisko Aeromentors – gdzie można było poczuć się jak prawdziwy pilot, zasiadając za sterami symulatora lotów czy też stoisko Stowarzyszenia EKOSKOP, gdzie najmłodsi mogli dowiedzieć się o zmianach klimatycznych, o tym jak ważna jest segregacja odpadów oraz podpatrzeć przez soczewki mikroskopu świat fauny i flory, którego do tej pory nie mogli zauważyć gołym okiem.

Więcej w 182 numerze "Kuriera Błażowskiego".