31 sierpnia br. w błażowskim parku odbyła się pierwsza edycja imprezy pt. „Pożegnanie Wakacji na Małych Kółkach”, której głównym celem było zachęcenie najmłodszych mieszkańców naszej gminy, ale i nie tylko, do aktywnego spędzenia tych ostatnich dni błogiego wypoczynku, jakimi są wakacje.

Zasady pierwszej edycji imprezy były proste. Każdy, kto miał ochotę na spędzenia aktywnie czasu w gronie rówieśników lub rodziny, musiał pojawić się w Parku Miejskim w Błażowej z rolkami, wrotkami, hulajnogami lub deskorolkami – jednym słowem mówiąc - na czymś posiadającym „małe kółka”. O godzinie 15:00 zebranych uczestników przywitał burmistrz Błażowej, podkreślając na wstępie, iż jest to pierwsza edycja imprezy i ma nadzieję, że kolejne rozwijać się będą w takim tempie jak Rodzinny Rajd Rowerowy, który tylko w tym roku przyciągnął ponad 300 uczestników. Po oficjalnym powitaniu nadszedł czas na przejazd wyznaczoną przez organizatorów trasą. Prowadziła ona obok Domu Zdrowia i dalej ulicą Myśliwską w stronę stadionu i z powrotem. Po pierwszym „kółku” znaleźli się jeszcze chętni, którzy podjęli się kolejnego przejazdu trasy – a należy podkreślić, że upał dawał się we znaki.
Po powrocie do Parku Miejskiego w Błażowej na uczestników imprezy czekały zimne napoje, ciepła kiełbaska prosto z grilla oraz chwila odpoczynku w cieniu błażowskich drzew. 

Kamil Zagórski