V edycja Dni Błażowej

W dniach 20-21 lipca 2019 r. odbyła się kolejna, V już edycja, Dni Błażowej. Dwudniowa impreza przyciągnęła do naszego miasteczka kilka tysięcy gości, którzy bawili się przy dźwiękach doskonałej muzyki oraz występach zespołów artystycznych. Poza tym czekało na nich tradycyjnie doskonałe staropolskie jadło przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich działające w naszej gminie oraz pokaz sztuki kowalskiej.

Pierwszy dzień Dni Błażowej upłynął pod znakiem imprezy „Projekt Plaża”, podczas której miłośnicy muzyki Disco Polo mogli bawić się przy piosenkach Miłego Pana oraz klubowych dźwiękach DJ’a Kenzo.

Prognozy pogody na niedzielę nie napawały optymizmem, lecz pomimo tego już od godziny 15:00 na stadion miejski w Błażowej zaczęli przybywać pierwsi goście. Imprezę oficjalnie otworzyła Orkiestra Dęta GOK, po której podłogą zawładnął Zespół Pieśni i Tańca „Suszanie” z Czech. Polonusi zawitali do naszego kraju w ramach XVIII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie, lecz w trakcie pobytu  znaleźli czas, aby uświetnić swoimi występami Dni Błażowej. „Suszanie” zaprezentowali w Błażowej m.in. wiązankę tańców ze Śląska Cieszyńskiego oraz czeską polkę. Po pokazach Szkoły Sztuk Walki i Samoobrony BUSHI-DO kolejną gwiazdą programu byli Bracia Kłeczek, którzy na swoim koncie mają m.in. udział w finale programu „Mam talent”. Ich podniebne akrobatyczne show zachwyciło publiczność, lecz pogoda miała inne plany. Zaraz po występie braci nad stadion w Błażowej nadciągnęły ciemne chmury zwiastując najgorsze. W ciągu kilku minut rozpętała się potężna wichura, której towarzyszyły grzmoty oraz potężna ulewa. To wystarczyło, aby płyta stadionu opustoszała w ciągu kilku chwil, lecz organizatorzy do końca wierzyli, że zaplanowany program uda się doprowadzić do wielkiego finału. Gdy deszcz ustał, wydawać by się mogło, że publiczność obecna przed wichurą na stadionie już nie powróci, lecz mieszkańcy Błażowej nie przestraszyli się niesprzyjającej aury i tłumnie przybyli świętować dni swojego miasteczka. Pogoda częściowo zmodyfikowała zaplanowany przez organizatorów program imprezy, lecz występy głównych gwiazd wieczoru, którymi był zespół Top Girls oraz Łzy przyciągnęły na stadion w Błażowej kilka tysięcy miłośników dobrej muzyki.

Po emocjonujących koncertach przyszedł czas na zakończenie imprezy, którą zwieńczył jak co roku pokaz sztucznych ogni rozświetlający swoim blaskiem niebo nad zachmurzoną Błażową.

Kamil Zagórski

Dni Błażowej 2019 zrealizowano przy wsparciu finansowym pochodzącym z UE w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz pomocy finansowej i rzeczowej sponsorów, a byli wśród nich:

Gminna Spółdzielnia Handlowo- Produkcyjna w Błażowej,

Bank Spółdzielczy w Błażowej,

MIX FHU - Robert Chlebek,

Gospodarka Komunalna w Błażowej,

BRYD-MEBLE  - Zbigniew Brydak i Tadeusz Brydak,

FOTO-HURT net,

Mobi-Rent w Błazowej

Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Błażowej,

GROSZEK  - Danuta i Henryk Nawłoka,

INSTAL-TRANS- Krzysztof Bator,

F.H.P.U  "FAZA" - Grzegorz Synoś

BRIMAT  Innowacje - Dylągówka,

Szpala Dachy - Janusz Szpala,

Wszystkim serdecznie dziękujemy.

 

PODZIĘKOWANIE

Burmistrz Błażowej oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, pracownikom GOK i Urzędu Miejskiego w Błażowej, Panu Krzysztofowi Batorowi, Panu Stanisławowi Chuchli, Paniom z KGW, druhom strażakom z OSP Błażowa oraz policji za  pomoc w organizacji Dni Błażowej’ 2019.

Jerzy Kocój

Andrzej Wróbel