Mikołajki to szczególny dzień, na który czekają wszystkie dzieci. Już po raz trzeci w ostatnią niedzielę przed Świętami Bożego Narodzenia św. Mikołaj wraz z pomocnikami odwiedza naszą gminę.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku wydarzeniem towarzyszącym był Błażowski Jarmark Bożonarodzeniowy. Ponad 20 wystawców z naszej gminy i nie tylko, miało okazję zaprezentować swoje wyroby. Halę sportowa w Błażowej wypełniły stoiska, między innymi z kartkami bożonarodzeniowymi, ozdobami choinkowymi, stroikami, ale znalazły się tu również domowe ciasta, pierniczki, miody, pieczony tradycyjnie chleb, regionalnie wytwarzane sery oraz powidła.

W oczekiwaniu na najważniejszego gościa, dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji. Zabawa na dmuchańcach, tańce integracyjne, tor przeszkód, malowanie twarzy. Organizatorzy zadbali również o sferę intelektualno - manualną w postaci strefy robotyki. Uczniowie klasy 3 B gimnazjum: Julian Ślęczka, Filip Trzyna, Lucjan Bator, Damian Gruba, Kacper Piszcz oraz Kacper Gibała wcieli się w rolę prowadzących i zaprezentowali roboty, które układały kostkę Rubika, rysowały oraz poruszały się sterowane za pomocą smartfona. Każdy zwiedzający mógł własnoręcznie wypróbować jak działają, dopytać o ich powstanie oraz o program dzięki któremu to możliwe. Z myślą o najmłodszych przygotowano kącik, w którym dzieci mogły budować roboty według własnego pomysłu, a następnie wprawiać je w ruch.

Spektakl w wykonaniu gwiazdy wieczoru - pana Ząbka - iluzjonisty, aktora, komika, przykuł uwagę naszych milusińskich. Przy pomocy sztuki iluzji zbudował swój występ, którego zadaniem było trzymać w napięciu, zaskakiwać i śmieszyć. Magik ten znany jest również z programów telewizyjnych takich jak „Mam Talent", „Mali Giganci", „My3", „Pytanie na śniadanie".

Kulminacyjnym elementem dnia była wizyta św. Mikołaja z pomocnikami. Po powitaniu dostojni goście zasiedli na fotelach i nastąpiła wyczekiwana chwila wręczania wszystkim dzieciom słodkich upominków. Były rozmowy, pytania i wspólne zdjęcia ze św. Mikołajem. W tym roku w Mikołajkach wzięło udział ponad 400 dzieci z terenu gminy Błażowa.

Spotkanie z Mikołajem przebiegało w miłej i radosnej atmosferze, ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaangażowane wielu instytucji i osób. Składamy serdeczne podziękowania: Burmistrzowi Jerzemu Kocójowi, Fundacji Przestrzeń Lokalna, Stowarzyszeniu IMPULS, Gminnemu Ośrodkowi Kultury, dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkół, a przede wszystkim WOLONATRIUSZOM, a są nimi: Kinga Jarosz, Ewelina Bogusz Julia Patrzyk, Paulina Bator, Anna Zontek, Agnieszka Stec, Dominika Kawa, Julia Mrózek, Emanuela Jakubczyk, Kornelia Karnas, Kamila Bator, Milena Ziobro, Martyna Bacior, Sylwia Mazur, Kinga Bieniek, Wiktoria Palczewska, Alessia Farbaniec, Wiktoria Wyskiel, Anna Szczepan, Katarzyna Czarnik, Julia Faraś, Barbara Czarnik, Julia Makara, Aleksandra Osinko, Amelia Szpala, Kamila Hus, Katarzyna Mazur, Wiktoria Mazur, Patrycja Kustra, Klaudia Dziedzina, Wiktoria Szczygieł, Natalia Groszek, Barbara Rząsa, Joanna Pęcak, bez których udziału to wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Bo razem można więcej !

[red]

Więcej zdjęć w PDFie - kliknij tutaj.