foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Praca w samorządzie to przede wszystkim praca zespołowa. Podstawową sprawą jest dobra współpraca burmistrza, radnych Rady Miejskiej i radnych Rady Powiatu. Jeżeli będzie maksymalne zaangażowanie wszystkich stron i zgoda co do słuszności celów, to przyniesie to wymierne korzyści mieszkańcom gminy. Musi to być praca, gdzie dobro mieszkańców jest najważniejsze.

„JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE"

 11 marca b.r. w sali widowiskowej GOK odbył się koncert wokalno-taneczny pt. „Już nie zapomnisz mnie”  z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w wykonaniu solistów i Grupy Artystycznej z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pod kierunkiem Anny Czenczek. Sala widowiskowa zapełniła się liczną widownią, gdzie największą frekwencje stanowiły panie. Koncert rozpoczął solista Adrian Grądziel piosenką „Śniadanie do łóżka”, po czym nastąpiło przywitanie oraz przedstawienie wykonawców koncertu. Nie zabrakło życzeń dla pań, przekazanych przez burmistrza Jerzego Kocoja oraz upominków w postaci kwiatów, które otrzymały wszystkie uczestniczące w koncercie panie. Podczas koncertowego występu usłyszeliśmy pięknie wykonane utwory przez wybitnie uzdolnionych artystów, takie jak: „Już nie zapomnisz mnie”, „Szukaj mnie”, „Porady na zdrady”, „Kto tak ładnie kradnie”, „Dumka na dwa serca”, „Czterdzieści lat minęło”, „Noce i dnie”, „Gdy mi ciebie zabraknie”, „Anna Maria” oraz wiele innych. Widownia była zdumiona okazałym talentem grupy artystycznej, a każdy wykonany utwór nagradzany był gromkimi brawami.

Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie działa od 2000 roku pod dyrekcją Anny Czenczek. Młodzi artyści rozwijają swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym, dykcją z elementami gry aktorskiej, ubiorem scenicznym, uczą się zasad charakteryzacji. Centrum Sztuki Wokalnej dba także o wizerunek młodych wokalistów, zajmuje się rozwojem ich kariery i promocją. Mają na swoim koncie liczne sukcesy wokalne w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki w kraju i za granicą, w których zdobywali nagrody. W sumie tych nagród przyznano im ponad 860. Uczniowie CSW w Rzeszowie brali udział w około 30 programach telewizyjnych m.in.: „Szansa na sukces”, „Droga do gwiazd”, „Od przedszkola do Opola”, „Przebojowe Dzieci”, „Fabryka gwiazd”, „X Factor”, „The Voice of Poland”, „Mam Talent”, „Mali Giganci”, „Petersburski Music Show”, „Hit Hit Hurra!”, Eurowizja Junior 2016 i 2017 – zdobywając  w nich najwyższe laury.

Organizator koncertu na prośbę Pani dyrektor oraz artystów zaprosił wszystkich przybyłych gości na tegoroczny festiwal „Rzeszów Carpathia Festival”, który odbędzie się  w dniach 26 – 27 maja 2018 r. na Rynku w Rzeszowie. W tym roku 26 maja na otwarcie festiwalu wokaliści z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie zaprezentują się  w repertuarze Krzysztofa Dzikowskiego, który będzie gościem honorowym festiwalu. Krzysztof Dzikowski jest autorem m. in. takich przebojów jak.: „Anna Maria”, „Dozwolone od lat osiemnastu”, „Mały książę”, „Tak bardzo się starałem”, „Ciągle pada”. W ramach Festiwalu odbędzie się również spotkanie autorskie, podczas którego rozda swoim fanom książkę pt. „Fruwam po ziemi”. Jest to antologia całej twórczości Krzysztofa Dzikowskiego, obecnie przygotowywana do wydania. Serdecznie zapraszamy 26 maja na koncert pt. „Niebo  z moich stron” w wykonaniu solistów i Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek, z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej Tomasza Filipczaka.

Andrzej Wróbel